Obserwatorzy

poniedziałek, 9 czerwca 2014

Warsztaty origami podczas Małopolskiego Konkursu Origami.

Na podsumowaniu Małopolskiego Konkursu Origami "W krainie papieru" (które odbywa się w moim macierzystym gimnazjum w Trzemeśni), tradycyjnie już odbywają się warsztaty origami.


Tym razem jedne z nich sponsorowane były przez sklep Artimeno.

Gimnazjaliści wraz z opiekunami składali techniką origami papierowe torebki
 i ozdabiali je modułowymi gwiazdkami, tzw. tea bags folding.


Do tworzenia torebek idealnie (naprawdę idealnie) nadają się papiery Decorer, których gramatura 150g umożliwia swobodne składanie w technice origami. Zgięcia nie powodują "pękania" papieru, a wykonuje się je łatwo, gdyż papier jest średnio-gruby:)


Nie bez znaczenia jest również oryginalne i różnorodne wzornictwo tych papierów. W zasadzie nie wymagają wielu dodatków, bo same w sobie są bardzo dekoracyjne.


Tak złożone torebki są trwałe i bardzo praktyczne, gdyż podwójne usztywnienie papieru (poprzez odpowiednie złożenia) sprawia, że w miejscach najbardziej narażonych na  przedarcia papier jest wytrzymały.
 Nawet wielkość modelu po złożeniu jest idealna na mały upominek:)


Do delikatnego wykończenia torebek, przed naklejeniem modułowej gwiazdki, idealne wielkością i formą okazały się serwetki z wykrojnika płatek śniegu, dostępne również w sklepie Artimeno.


Uczestnicy zajęć zadowoleni wyszli z własnoręcznie wykonanymi i ozdobionymi torebkami:)

A ja z serca dziękuję Hani - właścicielce sklepu - za przekazanie materiałów na nasze warsztaty.

Pozdrawiam Was serdecznie i życzę miłego, właśnie rozpoczynającego się tygodnia:)

OriBella

2 komentarze :

  1. Niezwykle nam miło, że mogliśmy wspierać warsztaty origami, przyczynić się chodź w małym stopniu do rozwijania talentów i pasji młodych a także do wsparcia krzewicielki tej sztuki.

    Gratuluję pasji i zapału
    Hania

    OdpowiedzUsuń
  2. Haniu jeszcze raz dziękuję za pomoc i wsparcie:) Wszystkim uczestnikom warsztatów bardzo przypadły do gustu te papierki i zadowoleni wyszli po zajęciach dzierżąc w dłoniach własnoręcznie wykonane ozdobne torebki:))

    OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.