Obserwatorzy

piątek, 18 stycznia 2019

Akwarelowe tło - dwa tagi z użyciem mixed mediowych proszków Rainbow Color

Styczeń upływa nam pod znakiem mediów. Cała zabawa w tym, że używając ich, nie do końca jesteśmy w stanie przewidzieć efekty końcowe. I to jest dobre, choć bywa też zaskakujące, szczególnie jak nasza przygoda z mediami w scrapbookingu dopiero się rozpoczyna. Sposoby na ich zastosowanie odkrywała przed nami ostatnio AniaS w poście z recenzją tych proszków.

Tło za pomocą akwareli ma taką zaletę, że kolory można mieszać, a każde kolejne wyjdzie nam inaczej :) Dzisiaj ja się zmierzyłam z proszkami Rainbow Color! Rozgrzewkę przed warsztatami on-line gdzie będzie dużo mediów przy zdobieniu przepiśnika,  czas zacząć! 

Moje tagi i ich tła powstały w nieco inny sposób. 

jak zrobić tło za pomocą mediów

Zrobiłam najpierw na folii (może być ofertówka) kilka plamek z dwóch kolorów,
nasypując odrobinę proszku i spryskując go wodą.
Użyłam tu Yellow Amber plus Turkus, i dodałam nieco Pistacji :) bo co trzy kolory, to nie dwa.
Odwróciłam folię, przykładając ją do papieru akwarelowego. Odbiłam mieszające się pod folią kolory na powierzchni taga, powstały nieregularne, przenikające się plamy:

tag z mediami

W podobny sposób pobawiłam się z proszkami Rainbow na drugim tagu. Zamiast folii wybrałam płytkę - akrylowy bloczek do mocowania stempli.

kolory proszków mixed media

Nasypałam, zwilżyłam (tu można użyć pędzel lub atomizer) i przyłożyłam do wcześniej lekko nawilżonej (pędzel lub atomizer) kartki.

Poczekałam aż akwarela wsiąknie (nie można dawać za dużo wody, chyba że chcemy uzyskać kleksy) i wuala - tło gotowe!
 
Zależało mi tutaj na ograniczonej strefie, gdzie rozpłyną się kolory - dało to margines i jakby ramkę mojego taga:

maska

Pozostało udekorować prace, zrobiłam to za pomocą szablonu 13 Arts i pasty modelującej.
Czarne tła podkreślają akwarelowe, ozdobne i mocno kolorowe tła.
maska i pasta strukturalna na tło

tagi

Te prace powstały bez użycia papieru do scrapbookingu, chociaż jak ktoś słuchał i oglądał wczorajszy wykład na temat mediów, który zafundowała nam na grupie Wsparcie na starcie Aida (Ayeeda Paint) i takiego papieru możemy użyć!

Mnie praca z proszkami szalenie wciągnęła, kilka prób na boku, trochę wprawy, złote rady eksperta (nagranie wciąż dostępne jest na profilu grupy) i każdy może wyczarować własne, bajecznie kolorowe tła!

A już niedługo, bo 1 lutego zaprosimy Was do wspólnego mediowania! 
Przepiśniki, akwarele, stemple i całe KIT-y już czekają w Artimeno!  

A moje tagi powstały dzięki tym produktom:

https://www.artimeno.pl/pozostale/1534-akrylowa-pasta-stukturalna-kreda-120ml-13rts.htmlhttps://www.artimeno.pl/rainbow-color-farba-w-proszku/6040-13arts-rainbow-color-turquoise-turkus-28g.htmlhttps://www.artimeno.pl/rainbow-color-farba-w-proszku/6042-13arts-rainbow-color-navy-blue-granat-28g.html
https://www.artimeno.pl/rainbow-color-farba-w-proszku/6036-13arts-rainbow-color-bordeaux-bordo-28g.htmlhttps://www.artimeno.pl/pozostale/7405-starpak-paletka-do-farb-mala-kolorowa.htmlhttps://www.artimeno.pl/rainbow-color-farba-w-proszku/6033-13arts-rainbow-color-yellow-amber-zolcien-bursztynowa-28g.html
https://www.artimeno.pl/pozostale/5302-daily-art-metalowa-szpachelka-szpatulka-nr-3.htmlhttps://www.artimeno.pl/inne/7978-canson-blok-do-akwareli-a4-10-kartek-250g.htmlhttps://www.artimeno.pl/pedzle-akcesoria/7991-decoratorium-pedzel-plaski-synetyczny-28.htmlhttps://www.artimeno.pl/maski-szablony/4247-13arts-maska-15-x-15-flying.htmlhttps://www.artimeno.pl/narzedzia-i-akcesoria-do-quillingu/1324-bibulka-samoprzylepna-dwustronna-9mm.html3 komentarze :

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.