Obserwatorzy

piątek, 12 października 2018

Efekty specjalne w pracach Bożonarodzeniowych – śnieg w paście

Preparat do zadań specjalnych! To on przykryje zimową kołderką świat na Waszej pracy! 
Ale zacznijmy od tego, czym jest pasta śniegowa?

Sztuczny śnieg w paście, inaczej pasta śniegowa to imitująca efekt śniegu
masa strukturalna nadająca się na każdą właściwie powierzchnię.
media śnieg w paście na bombce


Służy nam do zdobień, które urozmaicają nasze świąteczne przedmioty: pudełka, kartki, bombki, ramki nadając im przestrzenną strukturę i efekt 3D.

świąteczna bombka ze śniegiem

Ozdobione nią elementy wydają się pokryte pierzynką śniegu. Choinki, dachy domków, brzegi kartki, zaspy śnieżne, gałązki i płatki poinsecji i wszędzie tam gdzie sypnęło śniegiem za sprawą dodanego brokatu błyszczą, skrzą realistycznie udając prawdziwy śnieg. Czy święta ze śniegiem są bardziej urocze? Wiadomo, że tak!
użycie pasty śniegowej

Szczególnie polecamy jego zastosowanie przy dekorowaniu prac świątecznych! Dobrze sprawdzi się w technice decoupage'u i scrapbookingu, w mixedmedia i domowych dekoracji świątecznych.

Zaletą past śniegowych jest wyjątkowa łatwość nakładania na dowolne przedmioty za pomocą szpachelki lub pędzla czy szpatułki. Poradzicie sobie nawet palcem ;)

Niektóre pasty różnią się konsystencją, są pasty bardziej ziarniste jak ta z Daily Art i zawierające mniej granulatu – jak Pentart Snow Paste.

śnieg Daily art

Pasty strukturalnej Daily Art użyłam do naniesienia wzoru przez szablon, ponieważ wydaje się bardziej gęsta i przypomina pastę piaskową. Idealnie się sprawdza! 

Kolejna zaleta - trzymają się obłych przedmiotów (bombki) dzięki zawartości kleju, oraz dobrze przyjmują farby, czyli można im nadać kolor, barwić za pomocą mgiełek, pigmentów i posypywać np. brokatami, mikrokulkami, lakierować.

Aby jeszcze więcej brokatu pozostało i przykleiło się na śniegu, nakładam na niego po wyschnięciu warstwę żel medium. Teraz mogę wtopić w żel nawet kulki styropianowe lub kulki i proszek 3D z firmy Pentart.

Po  wyschnięciu nasz śnieg jest twardy, można posmarować go klejem (można wykorzystać klej introligatorski magic, klej do brokatu w spray'u lub klej do decoupage, czy żel medium) i posypać drobnym brokatem  - efekt jest wspaniały i można już lepić bałwana ;)) no prawie!

Można też wymieszać odrobinę śniegu (pasty śniegowej) z kulkami najpierw, gdzieś na boku :) i potem nakładać na pracę za pomocą pędzla.

To samo dotyczy zabarwienia pasty śniegowej, kiedy chcemy uzyskać czy nadać jej równomierny, jednolity kolor. Wystarczy na boku małą ilość pasty wymieszać z wybranym kolorem farby lub pigmentów Rainbow, mgiełek czy nawet akwareli.

Aby precyzyjnie nakładać pastę na mniejsze powierzchnie można użyć śniegu w pisaku  - ze względu na wygodny aplikator. 

Oto inne przykłady tego, gdzie i jak można w dekoracjach na święta zastosować pastę śniegową stworzone przez DT Artimeno: 

Poniżej pasta zdobi poszczególne elementy pracy - tekturki, ozdoby, papierowe die cut-y:
A tutaj śnieg zasypał warstwy:
Prace świąteczne na pewno zyskują jeśli użyjemy tego dekoracyjnego, idealnie podkreślającego zimowy klimat preparatu!
W sklepie Artimeno wszystkie pasty strukturalne i śniegowe znajdziecie w dziale Mixmedia.

PASTY ŚNIEGOWE:

GRANULATY, MIKROKULKI, KULKI STYROPIANOWE

A mnie w śnieżnej bombce pomagały:
 

https://www.artimeno.pl/pasty-strukturalne-snieg/5627-daily-art-snieg-w-pascie-100ml.htmlhttps://www.artimeno.pl/brokaty/6693-kalina-brokat-sypki-drobny-zloty.htmlhttps://www.artimeno.pl/christmas-stories/7866-mintay-by-karola-christmas-stories-30x30-zestaw-papierow.htmlhttps://www.artimeno.pl/pozostale/5641-stonogi-zestaw-szpatulek-plastikowych-5szt.html

https://www.artimeno.pl/maski-szablony/5715-agateria-maska-gwiazdki-154-x-14cm.html?search_query=maska&results=63https://www.artimeno.pl/narzedzia-i-akcesoria-do-quillingu/1324-bibulka-samoprzylepna-dwustronna-9mm.html?search_query=magic&results=19https://www.artimeno.pl/pasty-strukturalne-snieg/7782-pentart-pasta-sniegowa-50ml.html

https://www.artimeno.pl/pozostale/6130-daily-art-medium-zelowe-blyszczace-50ml-.html?search_query=zel+medium&results=10https://www.artimeno.pl/brokaty/7781-kalina-brokat-sypki-drobny-sniezynka-15g.htmlhttps://www.artimeno.pl/mikrokulki-granulaty/7378-pentart-puder-3d-100ml-gruboziarnisty.htmlhttps://www.artimeno.pl/mikrokulki-granulaty/7376-pentart-kamyki-3d-230ml-male.html
 

 Życzę Wam udanych prac, dużo puchatego śniegu na razie tylko na kartkach i innych przedmiotach! Nie za oknami! 5 komentarzy :

 1. Inspiracje śliczne.
  Oj, mam nadzieję,że coś w tym rodzaju będziemy robiły na livie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Znakomite podpowiedzi Inko.:) Pozdrawiam milutko!:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne prace:)Zazdroszczę ....bo ja się ciągle z dala od mediów trzymam, podoba mi się jak robię u kogoś na warsztatach, samej mi z tym nie po drodze... ale tekst jest bardzo dobry i zachęcający, więc może jednak.... Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Piękne prace. Efekt końcowy, po użyciu pasty jest rewelacyjny.

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiele uroku dodaje ta pasta śniegowa

  OdpowiedzUsuń

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.