Obserwatorzy

poniedziałek, 11 listopada 2019

Okładka plannera według mapki

Cześć!
W listopadzie zajmujemy się kompozycją w projekcie. Ania Sitarz przygotowała dla Design Teamu świetne mapki, dzięki którym mamy możliwość przedstawienia Wam na ile sposobów można taką mapkę zinterpretować. Mam nadzieję, że dołączycie się do kompozycyjnej zabawy w grupie na Facebooku :)
Ja rozpracowuję w tym tygodniu nową mapkę Ani, która wygląda następująco:
Na jej podstawie stworzyłam okładkę plannera korzystając z kolekcji "Life Stories" Mintay by Karola, ale z niespodzianką! O niej na końcu wpisu ;)Jak zauważyliście na mapce Ani są tagi, które ja w swojej interpretacji zastąpiłam drzwiami.Ania wie, co ja lubię najbardziej, więc ta mapka jest dla mnie idealna po prostu! Bo ja kocham szyć papiery! Szyję nierówno i najczęściej 2-3 razy, gdy z lubię taki bałagan. Nitek nigdy nie zabezpieczam supełkami, aby nie wybrzuszały pracy - wystarczy, że przy podklejaniu kartki kapniecie klejem na miejsce wychodzenia nitki z papieru.Oczywiście przy takich papierach vintage musiały pojawić się rozdarcia, które podkleiłam koronką, taką samą jaką użyłam do trzeciej warstwy papierów w kompozycji (spójrzcie na mapkę). Istotne jest, aby nie stosować zbyt wielu wzorów i kolorów, aby praca nie wyglądała zbyt pstrokato.Na mapce pojawiły się gwiazdki, które ja zastąpiłam śrubkami z kolekcji papierów.Do śrubek dołączyłam przezierne kaboszony.

Miejsce kropek na tagach zastąpiłam kwiatami, które, podobnie jak inne papierowe elementy, wzbogaciłam nieco kolorystycznie złotym woskiem. Pojawiły się również mikrokulki oraz kropelki rosy.Spód natomiast okleiłam na płasko, gdyż wiadomo, że planner będzie przyjmował najczęściej pozycję leżącą ;)

No i teraz zapowiedziana niespodzianka! W związku z tym, że mój planner nie ma gumki, to nie tworzyłam wewnętrznych kieszonek na luźne kartki, aby mógł się swobodnie zamykać.
Ale co to za planner bez kieszonki?! Korzystając z mapki Ani trzecią warstwę papieru przeobraziłam w kieszonką zewnętrzną, która pomieści kilka karteluszek z zapiskami :)Mam nadzieję, że moja interpretacja mapki spodobała się zarówno Wam, jak i Ani autorce mapki. Życzę Wam świetnej zabawy z Waszą wersją mapki.

Ze sklepu wykorzystałam:
https://www.artimeno.pl/narzedzia-i-akcesoria-do-quillingu/4361-klej-magic-w-sztyfcie-20g.html?search_query=magic&results=9https://www.artimeno.pl/live-stories/8030-mintay-by-karola-life-stories-30x30-zestaw-papierow.html?search_query=life&results=13
   


Twórczego dnia!

Brak komentarzy :

Prześlij komentarz

Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.