Obserwatorzy

sobota, 25 listopada 2017

Rodzinna choinka-krok po kroku

Dzień dobry!

Nie wiem, jak u Was, ale w naszym domu od kilku lat istnieje tradycja, że część prezentów świątecznych jest własnoręcznie przez nas robiona i te prace ręcznę bardzo fajnie wprowadzają wszystkich w atmosferę świąt.
 W związku z tym, dzisiaj chciałam się podzielić z Wami pomysłem na choinkę, którą kilka lat temu zrobiła moja 8-letnia wtedy córka jako prezent świąteczny (zdjęcie poniżej).  Choineczka jest przez wujka i ciocię skrzętnie przechowywana i co święta dumnie zdobi dom. Radość dziecka- bezcenna...


 Pomysł i wykonanie jest na tyle proste, że, jeżeli nie będziemy używać pistoletu na klej na gorąco, to spokojnie choinkę mogą wykonać nawet młodsze dzieci. 

Materiały:
-arkusz giętkiej tektury (ja użyłam "pleców" bloku A3)
- okrągłe płatki kometyczne (z gatunku tych bardziej puchatych) lub koła  ok 7 cm wycięte z papieru (pakowego, scrapowego lub gazety)
- klej (magic lub na gorąco)
- ozdoby: gaza, perełki, brokat, gwiazdki wycięte dziurkaczem, kawałki koronek itp. 
 opcjonalnie: podstawka do zamocowania choinki


1. Z giętkiej tektury formujemy stożek i sklejamy. Dół stożka docinamy na równo- można go wzmocnić doklejonym tekturowym kołem- ale niekoniecznie.2. Płatki kosmetyczne (koła z papieru) przecinamy na pół. I zaczynamy przyklejać od dołu. Pierwszy rząd - tak, aby boki delikatnie zachodziły na siebie. Następne rzędy przyklejamy naprzemiennie, aby powstała  struktura "rybiej łuski".

 


3. Przystępujemy do zdobienia choinki. I tutaj jest naprawdę duża dowolność. Mozna nakleić tylko np. perełki i ozdobę na czubku, albo wykorzystać poszarpaną gazę i zwinięte koronki, brokat, perełki i ozdobić wedle uznania. Delikatnie lub "na bogato".

Moja tegoroczna choinka  jest chyba ozdobiona pomiędzy delikatnie i "na bogato".

I na koniec jeszcze szybkie podsumowanie całości:


Mam nadzieję, że zainspirowałam Was do przedświątecznych działań z dziećmi. Pochwalcie się swoimi dziełami w komantarzach! Miłego weekendu!


W pracy wykorzystałam:

http://www.artimeno.pl/pl/tusze/5104-tusz-pigmentowy-blekitny-pastelowy-latarnia-morska.html?search_query=tusz&results=352   http://www.artimeno.pl/pl/foamiran-iranski/5841-pianka-foamiran-08mm-60x70cm-ecru.html?search_query=foamiran&results=76  http://www.artimeno.pl/pl/kleje-bibulki-gabki/5525-joy-pistolet-do-kleju-maly-.html?search_query=pistolet&results=1

http://www.artimeno.pl/pl/brokaty/6691-kalina-brokat-sypki-drobny-sniezynka.html  http://www.artimeno.pl/pl/narzedzia-i-akcesoria-do-quillingu/6671-bambino-klej-magiczny-introligatorski-45g.html?search_query=klej&results=80  http://www.artimeno.pl/pl/kwiatki/6677-kulki-brokatowe-12mm-12szt-biale.html
http://www.artimeno.pl/pl/dziurkacze-25cm/6623-dp-craft-dziurkacz-ozdobny-25cm-sniezynka.html

5 komentarzy :