Obserwatorzy

poniedziałek, 4 kwietnia 2016

Recenzja tusze wodne 13Arts

Witajcie!
Mam dziś dla Was bardzo nietypowe połączenie - pobawiłam się w efekt akwarelowy na kartkach komunijnych, wykorzystując do tego- tusze wodne 13 Arts. 
Myślę, że to ciekawa odskocznia od typowych dla tej okazji, statecznych, bardzo eleganckich projektów :)
Jak sądzicie?

Tusze w ciekawy sposób można ze sobą łączyć na papierze do akwareli- to ważne by papier miał odpowiednią strukturę i grubość.
Poćwiczmy trochę, pobawmy się techniką, szukając najlepszych efektów.
Nasycenie koloru możemy sobie zmieniać poprzez dodanie wody do tuszu- robimy to np na plastikowym talerzyku.
Ja nakładałam kolor o różnym stopniu rozcieńczenia na suchą kartkę, następnie spryskiwałam wodą, szybko odsączałam powierzchnię ręcznikiem papierowym, dzięki czemu kolor jest tak delikatny. Potem kolejny tusz (łączyłam po dwa kolory).

Tusze wyposażone w pipety w nakrętce, świetnie się dozują i nie ma konieczności przechylania butelki by poza nią mieszać kolory czy rozcieńczać wodą. A do stworzenia tła kartki potrzeba minimalnej ilości, dosłownie 1-2 kropli jednego koloru. 
Podsumowując- tusze dobrze się sprawdzają, pozwalają na stworzenie pracy, która będzie niepowtarzalna, polecam sięganie po nie nawet tym osobom, które uważają, że nie poradzą sobie z mediami. 

Spróbujcie- od czegoś trzeba zacząć! ;)

Akwarelowe tło po wyschnięciu ochlapałam 
białym i brokatowo-złotym splashem. 
Na kartkach znalazły się kielichy z hostią z wykrojnika Craft Passion- białe, naklejone na kosteczki dystansowe ładnie odbijają od barwnego, wesołego tła.

Lista wykorzystanych materiałów:
Tusz różowy
Tusz niebieski
Tusz bursztynowy
Splash! biały
Splash! złoto brokatowe
Wykrojnik kielich z hostią 1 komentarz :