Obserwatorzy

sobota, 26 września 2015

Gościnna Projektatntka Alosha

Witam wszystkich serdecznie

Zwyciężczynią ostatniego wyzwania jest niezwykle utalentowana Ania Plewińska,
w scrapowym świecie znana jako Alosha.


 Zaprosiliśmy ją do udziału w naszym kolejnym wyzwaniu jako Gościnną Projektantkę. 
Ale póki co...zamienimy  z nią kilka słów.

Próba mikrofonu..... ;-) 

Aniu, tradycyjnie próbujemy dowiedzieć się od naszych gościnnych projektantek czym zajmują się na co dzień  i  jak zaczęła się ich przygoda ze scrapbookingiem? 
Więc jak to jest w Twoim przypadku?

Jestem studentką 5-tego roku matematyki na UAM w Poznaniu. Oprócz tego uwielbiam czytać, fotografować, wędrować po górach. Mieszkam w uroczym, małym miasteczku w Wielkopolsce.
Moja przygoda ze scrapbookingiem zaczęła się w 2008 roku. Wtedy to natrafiłam na pierwsze blogi z inspiracjami. Od początku wiedziałam, że pochłonie mnie to bez reszty i będzie zabierać większość wolnego czasu :). Stopniowo, metodą prób i błędów, podglądając czasem prace innych, zdobywałam nowe umiejętności. Zaczynałam od kartek z papieru technicznego, które teraz z uśmiechem na ustach wspominam :).

Jak wygląda u Ciebie proces twórczy: od pomysłu do realizacji?

Najróżniej! :D Zdarza się, że podczas jazdy pociągiem czy autobusem coś sobie kreślę w notesie, aby po powrocie do domu wykonać lub... totalnie zmienić koncepcję. Bywa, że zastanawiam się, jak wychodząc od takiego pomysłu można uzyskać totalnie inny efekt końcowy :D. W 99% mam choćby jakiś plan, układ, kolorystykę. Podczas tworzenia zdarza mi się pół godziny zastanawiać: "gdzie tego kwiatka przykleić?" :). Jednak ostatnio coraz częściej "idę na żywioł". Efekty potrafią być naprawdę zaskakujące!


Co Cię najczęściej inspiruje?

Wszystko! Od oczywistych inspiracji-prac innych osób, poprzez jakiś papier, koronkę, a nawet muzykę. Zdarza się, że stwierdzam: spróbuję zrobić pracę podobną do tej (swojej, kiedyś wykonanej lub autorstwa kogoś innego) i zawsze wychodzi zupełnie inaczej niż pierwowzór :).

Jak dużo czasu poświęcasz swojej pasji?


Zależy kiedy :D. Podczas wakacji nie ma praktycznie dnia, abym czegoś nie stworzyła, czy nie narysowała szkicu pracy. Potem przychodzi czas roku akademickiego i pozostają tylko weekendy na tworzenie, ale za to bardzo intensywne :). Ogólnie, na twórcze szaleństwa poświęcam zdecydowanie większość wolnego czasu.

Jakie są Twoje ulubione materiały i dodatki?

Wprost uwielbiam pastelowe papiery! Bez kwiatków i perełek nie mogę się obyć :). Wszystko, co romantyczne i delikatne kradnie mi serce.

Może zdradzisz nam jak wygląda Twój warsztat?

Mój warsztat, to miejsce, gdzie śpię, uczę się i tworzę :). Mam wszystkiego pełno, nie lubię miejsc "pustych". Mam kilka zdjęć swojej pracowni, a nawet biurka podczas pracy (wyjątkowo-niezwykle uporządkowanego ;):

Mamy zatem niebywałą okazję aby to sprawdzić:


A teraz zapraszam do galerii przepięknych prac Ani.:


A Was zachęcamy zarówno do odwiedzin Aloshy w jej internetowym Atelier:
jak również do zabawy z Artimeno w kolejnym wyzwaniu, które ukaże się lada dzień.
Zostań Naszą Gościnną Projektantką!

Pozdrawiam
Kasia DT Artimeno

3 komentarze :