Obserwatorzy

środa, 21 września 2016

Foamiran- co to i czy można mu się oprzeć?



Wszystkie znaki na niebie i na ziemi wskazują , że foamiran skradnie serca rękodzielnikom.
My oglądając kwiaty robione przez  Agnieszkę Cebulę, także uległyśmy jej urokowi.

Ale zacznijmy od początku. Co to foamiram? 

Foamiran to pianka, która w dotyku przypomina aksamit. Jest cieniutka i delikatna i bardzo plastyczna,
 a co za tym idzie jest podatna na formowanie. Bardzo ciekawe jest to, że podgrzana pianka pozwala się formować i zachowuje swój nowy kształt. 
Piankę można bez problemu ciąć nożyczkami, wykrojnikami czy dziurkaczami.
Foamiran można barwić za pomocą tuszy, pasteli, akwareli. Ale dostępna jest też pianka w szerokiej palecie kolorów. Jak zrobić kwiaty z foamiranu, dowiemy się już niedługo.

Jakie kwiaty można zrobić z foamiranu? Oto kilka przykładowych prac z użyciem kwiatów.
Są po prostu urzekające, nie możemy od nich oderwać oczu !







 
  Kto jest autorką tak pięknych kwiatów?

Wszystkie te cudeńka wyszły spod rąk  Agnieszki Cebuli, która przyjęła zaproszenie
i już 15 października poprowadzi u nas warsztaty,
 na których wprowadzi nas w tajniki robienia kwiatów z foamiranu


Do zobaczenia w Artimeno


niedziela, 18 września 2016

Kartka ślubna - z ażurowym wzorem

W niedzielne późne popołudnie postanowiłam pokazać wam kartkę ślubną, 
którą ubrałam w delikatną, świeżą kolekcję papierów Galerii Papierów - Gra w kolory II
Ale to nie tylko papiery "zrobiły" moją pracę.
Ażur który na niej zobaczycie to wykrojnik Spellbinders- Floral. 
Wykrojnik wymaga wytłaczania- dzięki któremu uzyskujemy ten piękny efekt 
delikatnie wytłoczonych kwiatowych płatków.






W pracy wykorzystałam:
papiery Galerii Papierów: Gra w kolory IItaśma dystansowa 1,5 mm, 
wykrojnik Spellbinders- Floral
 perełki samoprzylepne 3mm zielone , wykrojnik listki , wykrojnik Floral Ovals
do wytłaczania w maszynkach BS niezbędne: mata silikonowa i płytka tekturz impressions pad
do wycinania w maszynkach BS: płytki standard 

Pozdrawiam, anias 

czwartek, 15 września 2016

Ślubna kartka w pudełeczku

                                            
                                                Witajcie w piękny jeszcze letni czwarteczek,
 dziś chciałabym Wam pokazać kartkę w pudełeczku 
wykonałam ją w całości na papierze wizytówkowym o fakturze lnu,
odrobina papieru perłowego aby dodać elegancji kartce,
kwadraty wycięłam moim nowym nabytkiem kwadrat z kropeczkami,
 a dopełnieniem całości jest piękna serweteczka z uwielbiam.
Kwiaty zrobiłam z pianki -foamiranu ......mojej ostatniej słabości:))))


Bo przecież kobieta musi mieć słabości ...












Wykorzystane produkty

wykrojnik CREAlies - KROPKI 
wykrojnik CREATIVE EXPRESSIONS
wykrojnik Leane Creatief
 papier wizytówkowy
Klej introligatorski MAGIC


Pozdrawiam 
Goja 



poniedziałek, 12 września 2016

Wyzwanie # 49 pustynia

Witamy 

Mamy dla Was prosty sposób na przedłużenie lata - 
a będzie to nasze nowe gorące wyzwanie w pustynnych kolorach.
żródło: http://www.tapetus.pl/146533,pustynia-gory.php


Wytyczne są następujące:

 1. czekamy na dowolne formy scrapowe w kolorach pustyni, 
zainspirujcie się zdjęciem
dodatkowo możecie użyć czerni lub bieli w niewielkich detalach

2. konieczne jest także użycie  w pracy wykrojnika

 3. dla utrudnienia musicie także użyć maski lub szablonu

czyli w skrócie: K (jak kolory pustyni) + W (jak wykrojnik) + M (jak maska/szablon)

Na Wasze gorące prace czekamy do: 9 października 2016

Zwycięzca otrzyma od nas banerek i bon zakupowy na kwotę 30 PLN,
natomiast wyróżnione prace otrzymają banerek i kod uprawniający do darmowej wysyłki


Przypomnienie o stałych zasadach:
-prace należy wstawiać  pod postem wyzwaniowym za pomocą narzędzia InLinkz
-prace nie mogą być wcześniej publikowane,
-prace zgłaszane na nasze wyzwanie łączymy z max dwoma innymi wyzwaniami.
- można  zgłaszać dowolną ilość prac
-na swoich blogach (w poście lub na pasku bocznym) należy umieścić podlinkowany banerek
  i informację, że bawicie się z nami,
- zgłaszając pracę na wyzwanie zgadzacie się na zamieszczenie jej na blogu Artimeno oraz na naszej 
   stronie na FB.
prace, które nie będą  spełniały warunków wyzwania nie będą kwalifikowane do wyróżnienia .
-miło nam będzie, jeśli podlinkujecie produkty zakupione w Artimeno (choć ich użycie nie jest konieczne)



A teraz zapraszamy na przykłady pustynnych interpretacji w wykonaniu DT Artimeno:

Ajgacia
połączyła piaskowe kolory z różem i postawiła na kartkę urodzinową w bardzo nietypowej formie:






wykorzystane materiały:

Anias
przygotowała pozytywnik dla 18-latki w tak ciepłej tonacji, że aż chce się do niego zajrzeć...



 


a mnie, czyli Kasię tak poniosło hasło "pustynia",
że w efekcie wyszła mi monochromatyczna kartka ślubna w stylu retro z quillingowym kwiatem
 i równie pustynnym pudelkiem do kompletu.







Wykorzystane materiały:
Galeria Papieru - Jak we śnie - Retro
wykrojnik CREAlies- kwadraty z przeszyciami
wykrojnik Sizzix Mixed Media - plaster miodu
wykrojnik Creative Expressions - border
wykrojnik Cheery Lynn - Horizon Frishtail Banners
wykrojnik Memory Box Chloe Stem  
baza kraft kwadratowa
maska Agateria - plaster miodu
paski quillingowe 3mm zestaw pastelowy
pudełko kraft kwadratowe 
ślubny napis Wedding Day - tekturka


Liczymy, że przyłączycie się do naszej zabawy. Z niecierpliwością czekamy na zgłoszenia.

sobota, 10 września 2016

Wyniki wyzwania#48 -z bazą albumową

Zakończyło się wakacyjne wyzwanie- z bazą albumową:) 
Wyzwanie było wyjątkowo dłuższe, bo dwumiesięczne.
Na wyzwanie zgłoszono 35 pięknych albumów. 
I chociaż wyróżnić przyszło nam jedną pracę, 
to naprawdę było co podziwiać- serdecznie wam za to dziękujemy.

Siłą głosów DT wyzwanie wygrywa album zgłoszony przez:
  
 Tajannę 

Gratulujemy Ci serdecznie ! Oto banerek dla Ciebie: 

  
Mamy także dla Ciebie nagrodę:  bon o wartości 30 zł na zakupy w sklepie Artimeno!
 
Dodatkowo zapraszamy Cię jako Gościnną Projektantkę 
do naszego kolejnego wyzwania.

Prosimy o kontakt mailowy ze sklepem: artimeno@artimeno.pl


Wszystkim jeszcze raz dziękujemy za udział w naszym wyzwaniu
 i w imieniu Kasi już dzisiaj zapraszamy na wrześniowe wyzwaniu, 
które ruszy już 12 września:)
 
   Załoga Artimeno

czwartek, 8 września 2016

Gościnna Projektantka - Ikemo


Witam

Dzisiaj naszym i Waszym Gościem będzie Ola Ziomek, autorka bloga:
znana wszystkim pod pseudonimem Ikemo.


Olu, bardzo się cieszymy, że wzięłaś udział w naszym wyzwaniu. Tym bardziej, że jesteś bardzo zapracowaną osóbką, wszędzie Cię pełno … inspiracje, kursy, warsztaty, członkostwo w kilku DT…..

Witam Was cieplutko! Przyznam szczerze, że troszkę się tego narobiło z biegiem czasu, ale nie narzekam ;)

W czerwcowym wyzwaniu z LemonCraftem zachwyciła nas Twoja ślubna kolorowa kartka…. podobnie zresztą jak inne prace na Twoim blogu. Opowiedz nam na początek kilka słów o sobie...

Jestem Ola. Taka zwyczajna, czasem trochę szajbnięta, a najbardziej to – nieprzewidywalna! Dużo, ostatnio zwłaszcza, się u mnie dzieje i nigdy nie wiadomo kiedy się wydarzy coś niezwykłego, trzeba być przygotowanym ;) Pochodzę z małego miasteczka na Dolnym Śląsku. Wychowałam się wśród zielonej przyrody i przeróżnych zwierząt. Prawdziwa ze mnie wsiowa dziołcha ;)

Tradycyjnie i niemal bez wyjątku pytamy nasze gościnne projektantki jak rozpoczęła się ich przygoda ze scrapowaniem. Jak to było w Twoim przypadku? Może opowiesz o swoich pierwszych pracach? A jeszcze lepiej…. pokaż je nam.

Moją przygodę ze scrapbookingiem zawdzięczam kilku następującym po sobie weselom na które miałam okazje się udać. Zamówiłam, kiedyś kartkę na pierwszą taką okoliczność. Stwierdziłam, że jest taka zwyczajna i w sumie ja też taką będę umiała zrobić i tak to się potoczyło. 
Na początku nie było łatwo. W prawdzie każda moja nowa praca bardzo mnie zachwycała, a dziewczyny, które komentowały na blogu jeszcze bardziej motywowały do pracy, jednak po latach widzę, że szło mi WYJĄTKOWO opornie :P






:-) Dzięki za te fotki :-) Moją faworytką jest kartka z sercem :-).
Dzisiaj tworzysz bardzo różne prace: kartki, boxy, LO, albumy, książki kalendarze, shadowboxy (ten wg mnie najpiękniejszy - w stylu vintage  miałam okazję podziwiać na żywo podczas któregoś ze zlotów w Warszawie), przecudny kalendarz ze zdjęciami….. długo by wymieniać, ale zdradź nam jaka jest Twoja ulubiona forma scrapowa?

Hmm… moja ulubiona forma… Może nie ulubiona, ale ta, którą najczęściej wykonuje i w której czuję się naprawdę pewnie, to kartki wszelkiego rodzaju. Duże, małe i boxy.
 Jednak to co porywa moje serce to praca z mediami. Są one dla mnie takie niesamowite. Rozwiązań jest niezwykle dużo! Każde chlapnięcie, mieszanie kolorów, nakładanie na różne powierzchnie daje niezliczoną ilość możliwości. To jest coś zupełnie dla mnie nieokiełznanego. To jest to COŚ w kierunku czego dążę i się szkolę.

A ulubiony styl?

Vintage i shabby chic. Strzępienia, tuszowania hmm…. Tak, to  zdecydowanie moje klimaty .

Skąd najczęściej czerpiesz inspiracje do swoich prac?

Różnie. Najczęściej gdy oglądam niezwykłe prace koleżanek, tudzież kolegów po fachu ;) coś zaczyna świtać w mojej głowie. Może wykorzystam ten kolor, on się tak fajnie łączy z tamtym. Oooo, a może taki motyl, oooo a jakie świetne to strzępienie… itd. itd. itd. Nigdy nie zrzynam wzorów, bo szanuję cudzą pracę. Ja tylko „natycham się” lepszymi od moich pracami. Bo ważne, żeby czerpać pomysły od tych lepszych od siebie i zawsze patrzeć w górę.
Przyznam jednak po cichu, że ostatnio częściej zaczęłam sięgać i do swoich prac. 

A jak wygląda Twoje miejsce pracy?

Obecnie? Jak po przejściu huraganu Lucy (pies),  Rozi (kot) i Oli (ja :P ), a uwierzcie mi -przychodzi praktycznie codziennie!!! :D Mam wielkie biurko co ułatwia mi pracę. Jednak mało miejsca do koła, bo dwie skośne ściany i ciągle ubolewam, że nie mogę powiesić lub położyć moich prac w zasięgu wzroku. To miejsce jednak posiada taką fantastyczną aurę w której dobrze mi się pracuje, także gdy coś mnie „natycha” uciekam ukradkiem do swojej kanciapy i tworzę.

Czy masz jakiś ulubiony produkt scrapowy/ mediowy, bez którego się nie obejdziesz podczas tworzenia?

Bardzo dobre pytanie… Długość czasu do zastanowienia, była spora :P Ale po namyśle dochodzę do wniosku, że nożyczki i taśma dystansowa. Nożyczek mam 4 pary i każda wykorzystywana do czego innego, jedna do strzępienia, druga tylko do cięcia taśmy, trzecia do dłubania i cięcia kwiatków, a czwarta do cięcia papieru. Nie wyobrażam sobie mojej pracy bez efektu 3D, zatem taśma piankowa, wszelakiego rodzaju, to jeden z podstawowych elementów, które MUSZĄ się pojawić. Do tego mogłabym wymienić jeszcze kilka rzeczy bez których nie mogę się obejść, ale te są jednak najważniejsze.

A teraz mój ulubiony moment !!!  Będziemy podziwiać prace Oli.













Olu, bardzo dziękuję Ci za miłe spotkanie.
A wszystkich jeszcze raz zapraszam do odwiedzania bloga
Dziękuję za uwagę, pozdrawiam i do zobaczenia :-) 

Kasia

sobota, 3 września 2016

Witamy nową projektantkę- Ajgacię

Mamy dla was dobre wieści, po półtorarocznej  przerwie powraca do Artimeno
jako projektantka Agata Piasecka- Ajgacia
Myślę że wielu z was znane są prace tej niezwykle uzdolnionej dziewczyny.

 -Agato serdecznie witamy Cię na pokładzie Artimeno i prosimy powiedz nam coś o sobie.
-Cześć - Jestem Agata, w sieci Ajgacia. Część osób może mnie pamiętać, dla pozostałych mogę być nowa.
A tak naprawdę scrapuję już 10 lat - w wolnych chwilach - i wciąż uczę się czegoś nowego. Moje prace to w większości kartki, ale nie uciekam od wyzwań jakimi są albumy, blejtramy, LO i inne formy.
Kocham wszystko, byleby był czas, by móc tworzyć. Uwielbiam prace warstwowe, mix materiałów i kwiaty. Wciąż uczę się opanowywać media i lubię z nimi eksperymentować.
Praca finalna zawsze musi mi dać satysfakcję z tworzenia, także czasami bywa tak, że praca powstaje w godzinę, a czasami w jedną noc.
Bardzo się cieszę, że raz jeszcze będę mogła Was inspirować w Artimeno!
Oto kilka prac Ajgaci:




 Więcej prac Agaty możecie zobaczyć na jej blogu : https://ajgacia.blogspot.com/
Ajgacia witaj na pokładzie!
Załoga Artimeno