Obserwatorzy

środa, 2 grudnia 2015

Recenzja produktu - produkty do wykorzystania w pracach świątecznych

Witam serdecznie.
Dziś postaram się przybliżyć temat produktów, które możemy użyć do prac świątecznych.
Ja odczułam  poważny ich brak, gdy zaczęłam robić kartki i ozdoby świąteczne. Postaram się tym postem podpowiedzieć jak nadać naszym pracom śnieżny, zimowy i mroźny efekt.Pierwszym z nich jest moje nowe odkrycie, mianowicie farba efekt szronu Daily ART. 
Doskonale nadaje się do szklanych powierzchni. Jest niesamowicie wydajna. Wystarczy nanieść gąbeczką do tapowania, lub zwykłym zmywakiem jedną warstwę na dekorowaną powierzchnię. Gdy czujemy, że chcemy, aby efekt był bardzie mleczny, wówczas nakładamy drugą warstwę farby. Uzyskamy efekt szronu na wszystkich transparentnych powierzchniach. Można dla zwiększenia wodoodporności zapiekać przez godzinę w nagrzanym do 140 stopni piekarniku. Producent przestrzega, aby chronić przed mrozem.
pojemność 30ml lub 60 ml 


Kolejnym godnym uwagi produktem jest konturówka do reliefow Daily ART
Jest to produkt, który świetnie się nadaje do precyzyjnych wykończeń. Uzyskamy nim w technice decoupage, ale również scrapbookingu wspaniałe ozdoby, zawijasy, perełki.... Zdobienia są wypukłe, dzięki czemu prace nabierają innego charakteru. Wszystko zależy od naszej wyobraźni. Jest bardzo prosta w użyciu, gdyż nie jest za gęsta. Ma odpowiednią konsystencję do zdobień oraz w miarę szybko schnie.
pojemność opakowania 25 ml
Ostatnim moim prywatnym odkryciem, jest sztuczny śnieg SNOW-TEX firmy DecoArt.
 Zaskoczył mnie bardzo pozytywnie. Ma bardzo lekką konsystencję. Jego zaletą jest to, że doskonale nadaje się na każdą powierzchnię. Wspaniale współgra z drewnem, sklejką, farbami akrylowymi, szkłem, plastikiem, papierem, folią.
Można ten produkt barwić dodając kolorowe farby akrylowe, domywa się wodą - co jest ważne w produktach mediowych. Gdy chcemy, aby nasz śnieg był mieniący się, wystarczy posypać brokatem, gdy produkt jest jeszcze mokry.
Można stosować do wykończeń śnieżnych prac, ale nie tylko. Ja uwielbiam "brudzić" nim wszystko, 
co do mojego brudzenia się nadaje.
Poniżej kilka zdjęć moich prac z wykorzystaniem tych produktów.
Lampion wykonany metodą decoupage, z naniesioną farbą z efektem szronu.
Dodatkowo ozdobiony konturówką, sztucznym śniegiem oraz dla urozmaicenia brokatem. 

 Konturówką można zdobić nie tylko jasne powierzchnie, co widać na zdjęciu poniżej.  Pamiętajmy, że nasza konturówka czy też sztuczny śnieg mogą zawsze zmienić barwę.

 
Pozdrawiam serdecznie.

Aga
Brak komentarzy :

Prześlij komentarz