Obserwatorzy

piątek, 14 grudnia 2012

ABC#7 - Scrapbooking cz.2 - papier

Witam w kolejnej odsłonie techniki scrapbookingu z cyklu ABC.

Kolejnym elementem jaki będzie nam potrzebny do tworzenia prac scrapbookingowych to papier.

Wybór ich jest przeogromny, zaczynając od papierów z bloku rysunkowego/technicznego, papiery czerpane, papiery do pakowania, tapety, po profesjonalne dekoracyjne arkusze scrapowe.

Im większa gramatura papieru tym więcej utrzyma nam ozdób i dodatków. Gramatura to waga papieru o wymiarach 1m2. Można powiedzieć, że im większa gramatura tym papier jest grubszy.

Istnieje papier bezkwasowy i bezdrzewny  [jest pozbawiony ligniny występującej we włóknach drzewnych, a do produkcji tego papieru używa się celulozy. Usuwanie ligniny odbywa się metodami: siarczynową i siarczanową. Papier bezdrzewny w porównaniu do drzewnego jest odporniejszy na procesy starzenia się, ale jest bardziej przezroczysty. Źródło Wikipedia]

Zobaczcie przykłady:


Potrzebnym elementem, który ułatwi nam pracę jest mata samoregenerująca czyli podkładka do cięcia. Umożliwia ona bezpieczne cięcie bez jej niszczenia, ponieważ specjalna struktura składa się z odpornej na przecięcia warstwy środkowej oraz samo-zasklepiających się warstw zewnętrznych. Dzięki temu mata może być używana z obu stron. Warstwy zewnętrzne pozostają gładkie nawet w przypadku częstego wykorzystywania, a podziałka przydaje się, kiedy chcemy równo przyciąć lub coś odmierzyć.

W naszym sklepie znajdziecie maty w formacie A4 i A3 


Pozdrawiam
Romantyczka